موشن گرافیک یا موشن گرافی چیست؟

متحرک سازی تصاویر و صداگذاری روی آنها را موشن گرافیک می گویند. به عبارت دیگر وکتورهای تصاویر انیمیشنی را با نرم افزارهای گرافیکی براساس سناریو خاص، متحرک سازی انجام می دهند و سپس صداگذاری توسط گوینده روی موشن گرافیک انجام می شود تا مفاهیم بصورت کامل منتقل شود.

خدمات موشن گرافیک:

رامونیک با به کارگیری جوانان با استعداد گرافیست و تیمی خلاق از سراسر کشور، برگزاری آزمون های آنلاین گرافیک و موشن گرافیک برای اولین بار در ایران، دیتا ماینینگ و تیم سازی در حوزه گرافیک و مدیریتی ویژه، خدمات موشن گرافیک را با کمترین هزینه ممکن برایتان مهیا نموده است.

کاربردهای موشن گرافیک:

وقتی بخواهید کلیپی بسازید مطمئنا به دوربین، نورپردازی، صدابرداری و بازیگر سپس تدوین ویدئو نیاز دارید. ولی در موشن گرافیک تقریباً فقط تدوین و صدا گذاری دارید و بقیه نقش ها را کامپیوتر ایفا می کند. بنابراین منطقی هست که هزینه موشن گرافیک پایین تر باشد. از طرفی موشن گرافیک بسیار جذابتر می باشد. از کاربردهای موشن گرافیک می توان ساخت تیزر تبلیغاتی، انیمیشن های دوبعدی، معرفی محصول یا خدمات، ایده های تبلیغاتی و برنامه های آموزشی و… را نام برد.

کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و سفارش طراحی موشن گرافیک خود را ثبت نمایید تا در کمتر از چهار دقیقه مشاوره دریافت نمایید و به شما اعلام هزینه شود تا راحت تصمیم گیری بفرمایید.

انواع موشن گرافیک:

1. موشن گرافیک و اینفوگرافیک دو بعدی:
عمده ترین موشن گرافیک هایی که می بینید و استفاده می شود این دسته می باشد. در این نوع موشن گرافیک ها متحرک سازی تصاویر و وکتور انجام می شود و سپس صداگذاری انجام می گیرد. مطمئنا چون صدا دارد جذابیت بیشتری برای مخاطب دارد و انتقال مفاهیم بهتر انجام می شود.
 
 
2. موشن گرافیک سه بعدی:
 موشن گرافیک هایی که همراه به طراحی های سه بعدی است و بالاترین کیفیت روز را برخوردار هست این دسته می باشد. در این نوع موشن گرافیک ها متحرک سازی اجسام سه بعدی قابل انعطاف بالا و سپس صداگذاری انجام می گیرد. و دارای بافت واقعی گرایانه تری هست و برای کارهای دقیق صنعتی بسیار عالی هست .
 
 
 
3. ویدئو موشن:
این دسته از موشن گرافیک ها تلفیقی از فیلمبرداری واقعی و گرافیک است و قسمت هایی از فیلم که قابلیت فیلمبرداری واقعی ندارند با گرافیک اجرا می شوند.
4. استاپ موشن:
در این نوع از موشن گرافیک از اشیا واقعی عکاسی می شود، کمی حرکت می دهند و سپس عکس می گیرند و سپس این عکس ها را متحرک سازی می کنند.
5. اینفو موشن:
ابتدا اینفوگرافیک رسم می شود و حالا حرکت را به گونه ای وارد اینفوگرافیک می کنیم تا مراحل را نشان دهیم.

مراحل تولید موشن گرافیک:

  • ابتدا سناریو یا استوری برد برای شما نگارش می شود و از شما تایید گرفته می شود.
  • سپس کاراکترها و لوکیشن ها به شما نشان داده می شود تا تایید نمایید.
  • متحرک سازی براساس سناریو یا استوری بورد شما انجام می شود.
  • صداگذاری بر اساس سناریو نهایی انجام می شود.

  مزیت های موشن گرافیک:

   • انتقال مفاهیم به بهترین نحو ممکن.
   • مخاطب را تحت تأثیر قرار می دهد. 
   • وارد بازاریابی ویدئویی می شوید.
   • هزینه بسیار کمتر از تیزرهای واقعی با فیلمبرداریست.
   • در بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار به شما کمک می کند.
   • کیفیت آموزش را بسیار بالا می برد.

   موشن استوری (مخصوص اینستاگرام) :

   موشن استوری سبکی از موشن گرافیک در قالب استوری اینستاگرام ساخته میشود که برای نمایش هر نوع اطلاعات در اندازه استوری اینستاگرم و در تایم 15 ثانیه با کیفیت بالا ساخته میشود. نمونه ساخته شده برای کاور ویدو یک موسیقی رو مشاهده میفرمایید:

   تصاویر انیمیشنی که متحرک سازی می شوند و صدای گوینده به همراه موسیقی متن وصدای المان ها روی آن درج می شود. موشن گرافیک با سناریوی اختصاصی کسب و کار شما آماده می شود.

   موشن گرافیک میتواند به جای تیزر ویدئویی استفاده شود که در انتقال مفاهیم خیلی کمک کننده است. میتوانید یک موشن گرافیک معرفی طراحی کنید و به کاربران جدید خود نشان دهید. البته هر فایل ویدئویی اثر مثبتی روی سئو نیز دارد.

   • شامل موشن گرافیگ دو بعدی و سه بعدی، ویدئو موشن، اینفو موشن و استاپ موشن می شود. موشن گرافیک دو بعدی از همه ارزان تر می باشد.
   •  
   • به راحتی میتوانید در سایت رایا مارکتینگ ثبت نام و سفارش موشن گرافیک ثبت نمایید تا برایتان سناریو به صورت رایگان نوشته شود و برایتان موشن گرافیک طراحی شود.
   •  

   هزینه موشن گرافیک به صورت ثانیه ایی می باشد. البته در صفحه هزینه موشن گرافیک با جزییات بیشتری می توانید مطالعه نمایید.

   0 دیدگاه

   دیدگاهتان را بنویسید

   Avatar placeholder

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   فرم ورود به سایت